”Jeszcze będzie przepięknie” przekonuje Sabina Czupryńska

Jeszcze będzie przepięknie” przekonuje Sabina Czupryńska w swojej najnowszej powieści o tym samym tytule (https://www.taniaksiazka.pl/jeszcze-bedzie-przepieknie-agnieszka-olejnik-p-1352407.html). Jednak Jaśminie, głównej bohaterce tej opowieści, przyszłość jawi się w nie najjaśniejszych barwach.

Wieczna miłość i… rozwód?

Nie było żadnych znaków ostrzegawczych. Dosłownie niczego, co świadczyłoby o tym, że ta miłość może się kiedykolwiek skończyć. Wydawało się, że ich małżeństwo jest niewzruszoną twierdzą, której nikt nie zagraża i nic nie jest w stanie jej zburzyć.

Ich sielskiej codzienności nic nie mąciło, a wspólnego życia nie dało się określić inaczej jak w powiedzeniu, bo było tak ”lekkie, łatwe i przyjemne”. Los pokazał jednak, że udało im się przeoczyć wszelkie sygnały ostrzegawcze. Przeznaczenie nadciągało nieubłaganie, a kiedy wreszcie zapukało do ich drzwi, wydawało się, że rozpaczy Jaśminy nie będzie końca.

Kobieta ma 39 lat i właśnie rozwodzi się z mężem. Ma wrażenie, że całe jej życie legło w w gruzach. Od tej pory zostaje sama i tak też musi zacząć radzić sobie z wszystkimi przeciwnościami losu — samodzielnie. Przechodzi przez doświadczenie, które jest udziałem tysięcy kobiet każdego dnia. I jak wszystkie one Jaśmina także będzie musiała podjąć wyzwanie rzucone przez los.

  • Czy uda jej się uleczyć ból i żal związane z rozstaniem?
  • Jak będzie wyglądało jej nowe życie?
  • Co najważniejsze – czy kiedyś naprawdę ”jeszcze będzie przepięknie”?

Życie miewa słodko-gorzki smak

Powieść Sabina Czupryńskiej to wielowymiarowa opowieść o codzienności po rozstaniu. Autorce udało się doskonale uchwycić wszystkie odcienie zarówno negatywnych, jak i dobrych uczuć towarzyszących temu doświadczeniu. Jaśmina odczuwa cały wachlarz naturalnych w tej sytuacji emocji – załamania, złości i głębokiego smutku. Opowieści Sabiny Czupryńskiej nie brak jednak ironii. Ponad wszystko jest to historia o walce o siebie oraz odzyskiwaniu siły po nawet największych życiowych porażkach. Jak udowadnia autorka, nie ma takiego upadku, po którym nie dałoby się podnieść. Pewne jest natomiast, że kiedyś ”Jeszcze będzie przepięknie”, a słońce zaświeci zarówno dla Jaśminy, jak i wielu innych samotnych kobiet.

Proza Sabiny Czupryńskiej


Autorka sama siebie nazywa specjalistką od strojów i słów. Zapewne zaskoczeniem dla niektórych czytelniczek okaże się fakt, że poza debiutem pisarskim, Sabina Czupryńska ma w swoim dorobku przede wszystkim projekty kostiumów filmowych oraz teatralnych. Projektuje także biżuterię i torebki. Podkreśla, że ”Jeszcze będzie przepięknie” jest mieszanką przeżyć czasami śmiesznych, a czasami strasznych, ale niewątpliwie przynosi oczyszczenie.

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com