Miłość w czasach rozwodu

O znaczenie miłości chyba nie ma sensu dzisiaj pytać. Żyjemy w takich czasach, że ludzie nie do końca zdają sobie sprawy czym jest miłość. Bardzo często takie uczucie mylą z zauroczeniem, które mija równie szybko jak nadeszło. Tylko, że w tym czasie ktoś zdążył podjąć jedną złą decyzję, zdecydował się na szalony krok, a potem wszystko musi odkręcać w sądzie, a czasem nawet przed kurią. O takich właśnie sprawach napisała w swojej książce Kinga Gąska. Jej tytuł brzmi “Miłość aż po rozwód“.

Słowo na “r”

Trzeba przyznać, że od debiutanckiej powieści na ogół oczekuje się bardzo dużo. W szczególności, że w ostatnich czasach nie brakuje na rynku takich książek z nowym nazwiskiem na okładce. Czy Kinga Gąska spełniła pokładane w niej nadzieje? W szczególności, że tytuł jej książki jest bardzo adekwatny do dzisiejszych czasów. Ludzie chętnie biorą ślub i kochają się tylko do tego momentu aż będą chcieli wziąć rozwód. Dla naszych dziadków takie wyjście było ostatecznością. Dzisiaj sprawa ma się jednak zupełnie inaczej. Wróćmy jednak do “Miłość aż po rozwód“. Głównymi bohaterkami są trzy kobiety – Joanna, Jadwiga i Ewelina. Różni je właściwie wszystko. Poczynając od wieku, poprzez wygląd. Każda z nich jest śliczna, ale prezentuje zupełnie inny typ urody. Do tego zawód. Jedna z nich jest bibliotekarką w starszym wieku. Druga to instamama z dyplomem czeladnika fryzjerstwa w szufladzie. Trzecia z nich to ambitna bizneswoman, która pnie się po szczeblach kariery. Pomimo tego, że tak wiele je różni łączy je jedna bardzo ważna rzecz – mężczyzna. Dla jednej z nich jest mężem, dla drugiej synem a dla trzeciej bratem. Skomplikowane?

Kula śnieżna

Nie, nie jest to skomplikowane. Każda z tych trzech kobiet ma ogromny kryzys w swoim związku. I chyba wygląda na to, że naprawdę każda będzie musiała złożyć papiery o rozwód. Nawet, jeżeli wszystko miały bardzo starannie zaplanowane. Przecież tylko każda z nich chciała być szczęśliwa. Czy to tak wiele? Wydaje się, że nie. Jednak wszystko zaczęło się tak toczyć, jak kula śnieżna na stoku, że wszystkie ich plany wzięły w łeb. Z małej kulki urosła ona do wielkich rozmiarów, która swoją siłą i mocą była w stanie zdemolować wszystko co stanie jej na drodze. Jak sobie z tym wszystkim poradzą nasze główne bohaterki? Czy będą się wspierać? Czy żadna z nich nie ma jednak zamiaru przyznawać się do tego, że ma problemy w związku? Czy to początek ogromnej katastrofy? A może to krok do czegoś nowego, co da wszystkim nadzieje na szczęście oraz radość w przyszłości? “Miłość aż po rozwód” wspaniale oddaje tematykę współczesnych czasów.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com